Park Znicza w Warszawie

Park położony jest na Grochowie w dzielnicy Praga Południe, w obrębie ulic Znicza, Filomatów, Bełżecka, Mlądzka. Zajmuje powierzchnię około 1,9 ha.

Park powstał po II wojnie światowej, w latach 50. Usytuowany jest na terenach pozostałych po splantowanym w latach 30. forcie XI (Grochów Duży, Grochów, Górki Grochowskie) twierdzy Warszawa.

Nazwa parku pochodzi od nazwy przyległej ulicy. Założenie na planie rombu, z owalnie przebiegającą aleją topolową zostało zaplanowane na terenie pofortecznym. Po gruntownej modernizacji przeprowadzonej w 2008 r. park zyskał m.in. podświetlaną kolorowym światłem fontannę oraz bardziej urozmaiconą rzeźbę terenu. Na terenie obiektu znajduje się też miejsce pamięci poświęcone poległym w czasie II wojny światowej mieszkańcom tych okolic.

W drzewostanie dominują klony pospolite, jawory, srebrzyste i jesionolistne oraz topole. Nowoczesne ławki, kosze na śmieci, latarnie i inne elementy harmonijnie dopełniają geometryczne formy założenia. Na terenie parku znajduje się nowocześnie wyposażony plac zabaw. Park jest ogrodzony, posiada ochronę.

Źródło

www.um.zielona.warszawa.pl

www.wikipedia.org

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych