Park Zbigniewa Załuskiego w Bydgoszczy

Park Zbigniewa Załuskiego to park miejski w Bydgoszczy położony w północno-wschodniej części osiedla Leśnego, między ulicami: Józefa Sułkowskiego, Modrzewiową, Stefana Wyszyńskiego i Czerkaską. Liczy 16,86 hektarów powierzchni.

Patronem parku jest pułkownik Zbigniew Załuski (1926-1978) – żołnierz, pisarz i publicysta.

Park powstał w 1965 roku na terenie podmiejskiego lasu sosnowego. Był jednym z końcowych etapów budowy osiedla, którego wznoszenie rozpoczęto w latach 30. XX wieku.

Drzewostan parku przez wiele lat był przebudowywany w kierunku wprowadzenia większości gatunków liściastych. W latach 70. XX w. alejki parkowe wyposażono w nawierzchnię asfaltową. W latach 2009-2010 dokonano modernizacji infrastruktury i zieleni na terenie parku.

Główne aleje uzyskały nawierzchnię z kostki betonowej, wymieniono ławki, nasadzono nowe drzewa i krzewy. W parku znajduje się plac zabaw dla dzieci. W zachodniej części odnajdziemy byliniarnię oraz obelisk z tablicą oraz płaskorzeźbą patrona parku.

Źródło

www.wikipedia.org

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | PITy 2020 | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych