Park Skowroni we Wrocławiu

Park Skowroni to park położony w południowej części Wrocławia, pomiędzy osiedlami Gaj i Borek. Powierzchnia parku wynosi około 25 ha. Został utworzony w 1967 r. w miejscu zlikwidowanego przedwojennego  Nowego Cmentarza Zbawiciela i św. Jana.


Na północy parku znajduje się ośrodek MOSIR, w tym między innymi lodowisko i korty tenisowe, a za nimi Park Generała Władysława Andersa we Wrocławiu. Ta część parku stanowi parkowy deptak pieszo-rowerowy.
Park rozpościera się pomiędzy ogródkami, a osiedlem przy ulicy Ślężnej i terenem Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej.


W parku zlokalizowano obiekty służące rekreacji i aktywnemu wypoczynkowi, między innymi: wytyczono ścieżkę biegową, w 2001r. wybudowano ogólnodostępną siłownię na wolnym powietrzu, boisko do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci.


Na terenie parku znajdują się różne gatunki drzew wśród których przewagę stanowią topole, klony, buki i kasztanowce. Umiejscowienie drzew jest charakterystyczne dla cmentarzy. Pomimo dosadzania drzew i ozdobnych krzewów jeszcze dzisiaj zobaczymy pozostałości przypominające czym obecny park był w przeszłości.


Źródło:
www.wikipedia.org
www.zdjeciaeuropa.blox.pl

Mapa: Park Skowroni we Wrocławiu

Współrzędne goegraficzne:
Szerokość geograficzna: 51.0817475225466
Długość geograficzna: 17.0271456241608

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | PITy 2020 | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych