Park w Kargowej

Kargowa (dawniej Unrugowo, niem. Unruhstadt) – miasto w powiecie zielonogórskim (woj. lubuskie), położone w Kotlinie Kargowskiej, nad Obrzycą.

Historia Kargowej sięga XIV wieku. W XVII wieku w uznaniu za zasługi jej właściciela, Krzysztofa Unruga, miejcowość uzyskała prawa miejskie. W mieście znajduje się wiele zabytków z XVIII i XIX wieku.

Na szczególną uwagę zasługuje przylegający do pałacu park z pierwszej połowy XVII wieku. Jego budowę oparto na ozdobnym ogrodzie. Park został stworzony zgodnie z barokowymi wzorcami. Asymetrycznosć została podkreślona poprzez centralną oś, która biegnie przez dziedziniec, środek pałącu i grabową aleję we wschodniej części parku.

Granice parku zaznaczone są alejami: grabową i lipowo - kasztanowcową, które mają około 250 lat, oraz o wiele młodszą aleją kasztanowcową. 

Park ma rozciaga się na obszarze 6,5 ha i wystepuje w nim 25 rodzajw drzew. Najcenniejsze z nich to: platany, buki, daglezje, cisy, kłęk kanadyjski i perłowiec japoński. Mieszkańcy Kargowej najbardziej cenią sobie rozłożysty buk o obwodzie 750 cm i 28 m wysokości.

Park w Kargowej jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców miasta.

informacje na podstawie http://www.kargowa.pl/index.php?id=206&lng=pl

Mapa: Park w Kargowej

Współrzędne goegraficzne:
Szerokość geograficzna: 52.0636363718219
Długość geograficzna: 15.8724975585938

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych