Arboretum w Marculach

Arboretum w Marculach znajduje się 35 km na południe od Radomia, w powiecie radomskim, na terenie Nadleśnictwa Marcule. Inicjatorem powstania był samorząd Iłży. Organem prowadzącym jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.


Arboretum o powierzchni 6,5 ha jest częścią Centrum Edukacji Przyrodniczej w skład którego wchodzi także mini muzeum leśne. Całość utrzymana jest w charakterze parku.


Zgromadzono tu około 400 gatunków drzew i krzewów. Najliczniejsze są drzewa z rodzaju klon i magnolia.


Na terenie arboretum znajduje się małe Alpinarium z kolekcją roślin górskich (w większości objętych ochroną gatunkową), która przyszłości może służyć odtworzeniu roślin wymierających.


Są tu prowadzone badania naukowe (np. nad wzrostem i rozwojem roślin oraz reakcją biologiczną introdukowanych drzew i krzewów, a w szczególności nad reakcją na mróz).


We wrześniu 2006 r. z inicjatywy dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu - Dariusza Bąka podsadzono tu Dąb Jana Pawła II.


Planowane jest utworzenie azylu dla ptaków.
 


Źródło:
www.wikipedia.org

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych