Rabka-Zdrój w obiektywie – rewitalizacja Parku Zdrojowego

Po podpisaniu 14 czerwca 2010 r. umowy na Rewitalizację Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju prace ruszyły pełną parą. Postępy modernizacji można obejrzeć m.in. w galerii serwisu www.rabka.pl.

Projekt Kompleksowej Rewitalizacji Parku Zdrojowego zakłada całościowe odnowienie obiektu, co ma poprawić wizerunek tego miejsca i całego miasta, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów.

W ramach rewitalizacji odnowione zostaną ciągi piesze, oświetlenie i zieleń parkowa, unowocześnione place zabaw i rozbudowana „ścieżka zdrowia”. Ponadto zostanie przeprowadzona modernizacja znajdujących się w parku kortów tenisowych i fontanny. Na Placu „Pod Grzybkiem” ma powstać miejsce dedykowane organizacji imprez kulturalnych.

źródło: www.rabka.pl

 

Park Zdrojowy zostanie podzielony na dwie części kompozycyjne o różnych funkcjach i charakterze. Strefa Słońca zyska funkcję spacerowo-reprezentacyjno-wypoczynkową. Znajdą się w niej swobodnie prowadzone brukowane alejki, niskie oświetlenie, ogrody kwiatowe i trawniki przeznaczone do odpoczynku. Strefa Cienia zostanie zaprojektowana w charakterze parku angielskiego, z wysoką zielenią i wyższym oświetleniem. Zaplanowano umieszczenie w niej miejsc zabaw nie wymagających dużej aktywności fizycznej. Asfaltowe alejki, prowadzone po linii prostej, wzmocnią funkcję spacerowo-rekreacyjną Strefy Cienia.

Inwestycja jest realizowana z pomocą środków unijnych w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Rewitalizacja parku będzie kosztowała 8,85 mln zł, a kwota dofinansowania wyniesie 6,19 mln zł. Zakończenie robót planowane jest w 2011 roku.

Więcej zdjęć w galerii serwisu www.rabka.pl.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego www.malopolskie.pl, www.rabka.pl.
 


Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych