Nowy park w Zielenicach

Zapomniane i zaniedbane miejsce w centrum wsi zmieniło swoje oblicze. 26 września 2010 r. w Zielenicach w województwie małopolskim oddano do użytku nowy park.

Do tej pory, mocno zapuszczony staw znajdujący się tuż obok XVII-wiecznego Sanktuarium Maryjnego, nie stanowił żadnej atrakcji, wręcz przeciwnie, odpychał mieszkańców Zielenic. Dziś, po gruntownej modernizacji, teren ten stał się urokliwym miejscem wypoczynku w centrum wsi. Obszar parku został na nowo zagospodarowany, powstały m.in. place, chodniki, mała architektura, parkingi, schody. Zadbano również o dodatkową zieleń i posadzono drzewa.

Uroczystemu otwarciu parku towarzyszyła msza święta w Sanktuarium Maryjnym z udziałem I Rodzinnej Pielgrzymki Rowerowej na trasie Proszowice – Radziemice. Reprezentant wspomnianej pielgrzymki, przekazał Piotrowi Jańczykowi, głównemu pomysłodawcy idei stworzenia parku, dwie sadzonki drzew. Są one odznaczone są specjalnym certyfikatem: dąb - Błogosławiony Józef z Proszowic oraz Królewska Lipa Jadwiga z Proszowic. – czytamy w serwisie www.malopolskie.pl.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 760 tys. zł, a kwota dofinansowania z PROW wyniosła 470 tys. Obiekt powstał dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

Widzieliście nowy park w Zielenicach? Podzielcie się z nami informacjami, opiniami i zdjęciami. W razie pytań piszcie na adres: redaktor@parki.org.

Źródło: inf. własna / www.malopolskie.pl

Galeria

  Jeszcze nie dodano załączników. Możesz dodać załączniki po zalogowaniu się.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

(to jest kontakt w sprawie tej strony internetowej, a nie kontakt do zarządcy parku) 

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych