Park Bródnowski w Warszawie

Park znajduje się na jednym z najstarszych osiedli Warszawy - na Bródnie, w dzielnicy Targówek. Jest otoczony ulicami Kondratowicza, Chodecką, Wyszogrodzką oraz przedłużeniem ulicy Łabiszyńskiej. Zajmuje powierzchnię 25,4 ha.

Obiekt stanowi jedno z większych założeń parkowych Warszawy. Powstał w latach 1976-1978, wg projektu inż. Stefanii Traczyńskiej, na terenie dawnych upraw rolnych i ogrodniczych, jako obiekt zaspokajający potrzeby mieszkańców tej części stolicy na różnorodne formy wypoczynku.

Na terenie parku znajdują się akweny wodne o łącznej powierzchni 0,7 ha, dwa place zabaw, boiska sportowe (m.in. do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej), trzy górki saneczkowe, stoły do tenisa stołowego.

Park Bródnowski - panorama / fot. Cruiser

W ramach modernizacji, która trwa od 1998 roku, zrealizowano uzupełnienia nasadzeń drzew i krzewów oraz Ogród Zabaw Dziecięcych i oświetlenie.

Ponadto zrealizowano I etap prac związanych z modernizacją pasażu biegnącego wzdłuż ulicy Kondratowicza, łączącego ul. Chodecką z przedłużeniem ul. Poborzańskiej. Przeprowadzono remont części schodów parkowych, wymianę nawierzchni pasażu w rejonie głównej osi parkowej oraz wykonano doświetlenie tej części parku.

Źródło

www.zielona.um.warszawa.pl

www.wikipedia.org

Zdjęcia: Cruiser

Galeria

 

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka


Kontakt

Nazwa organizacji
Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła"
Adres organizacji
90-602 Łódź, ul. Zielona 27
Telefon do organizacji
42 632 8118
Adres www organizacji
www.zrodla.org

 
 


Newsletter

wpisz swój e-mail aby otrzymywać informacje o naszych działaniach

Wyślij© 2010 Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" | Dzień Pustej Klasy | PITy 2017 | zielone szkoły | oszczędzajmy wodę | edukacja globalna | Kalendarz świąt ekologicznych